تاریخ انتشار :چهارشنبه 20 اکتبر 21.::. ساعت : 10:42 ق.ظ
فاقددیدگاه

پیک ششم کرونا در کهگیلویه و بویراحمد شروع شد

پرویز یزدان پناه عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت:در ٢٤ ساعت گذشته  بیش از ٧٧ بیمار کرونایی و یا مشکوک به کرونا در بیمارستانهای کهگیلویه و بویراحمد بخصوص در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت بستری شده اند که نشان دهنده شروع پیک ششم کرونا در این استان است.
وی افزود: هم اکنون ۲۶۴ بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد ۱۱۶ بیمار مبتلای قطعی و ۱۷ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانها خدمات درمانی دریافت می کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۷۵ هزار و ۳۹۸ بیمار  بهبود یافته اند  .
یزدان پناه عنوان کرد: از ۵۴۷ نمونه تست پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۴۱ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و دنا بوده است.
وی  از مردم  خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفرهای غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرامستان ها، بوستان‌ها و بازار خودداری کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: کسانی که تاکنون واکسن نزده اند هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا چنانچه گرفتار کرونا شوند شدت بیماری در آن‌ها کمتر، احتمال بستری کاهش یافته و مرگ و میر کرونا در استان به حداقل برسد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.