تاریخ انتشار :چهارشنبه 20 اکتبر 21.::. ساعت : 10:26 ق.ظ
فاقددیدگاه

۶۰ درصد بیماران بستری مبتلا به کرونا در گچساران واکسن نزده ها هستند

عباس باشتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: هم اکنون ۴۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های گچساران بستری هستند که ۳۴ درصد از آنها تنها دز اول واکسن را دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: از تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان ۱۵ نفر اطفال می باشد.

باشتی اظهار داشت: هم اکنون ۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان بالای ۱۲ سال می باشد که ۶۰ درصد از آنها معادل ۱۸ نفر واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: تعداد بستری شدگان به کرونا در بیمارستان های این شهرستان رو به افزایش است و در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در روزهای آینده شاهد پیک ششم کرونا در شهرستان خواهیم بود. 

باشتی اظهار داشت: تاکنون ۱۲۵ هزار و ۱۱۳ دُز واکسن کرونا برای گروه های هدف این شهرستان تزریق شده است که از این میزان  ۷۷ هزار و ۱۱۷نفر در دز اول و ۴۷هزارو ۹۹۶ نفر دز دوم واکسن کرونا  را در شهرستان دریافت کردند.

باشتی بیان کرد: بیش از ۸۶ درصد جمعیت ۸۹ هزارنفر بالای ۱۸ سال گچساران تاکنون در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند.

 رئیس مرکز بهداشت گچساران گفت: تصریح کرد: تاکنون ۷۶درصد از دانش‌آموزان گروه هدف این شهرستان معادل هشت هزارو ۳۰۲ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه واکسینه دانش آموزان گروه هدف ۱۲ تا ۱۸ سال در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است افزود: بیش از۱۰ هزارو ۸۷۱ دانش آموز در این گروه سنی باید در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی بیان کرد: ۴۴۴ ذز واکسن نوبت اول و ۶۳۰ دز واکسن نوبت دوم  روز گذشته در این شهرستان تزریق شد.

باشتی اظهار داشت: در صورت تامین واکسن با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم می توانیم تا اوایل آبان امسال همه مردم گچساران را واکسینه کنیم.

وی افزود: واکسیناسیون ویروس کرونا در ۱۰ مرکز در شهری و روستایی، ۱۲ پایگاه سلامت و ۲۸ خانه بهداشت و پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کرونا دوگنبدان این شهرستان در حال انجام است.

رئیس مرکز بهداشت گچساران گفت:  ۵۵ هزار و ۵۷۰مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده و تاکنون بیش از ۱۶هزار  و ۸۶۶ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده اند. 

باشتی تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونا در گچساران را ۱۶ هزارو ۴۵۰ نفر اعلام کرد و افزود:  ۲۱۹ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.