تاریخ انتشار :یکشنبه 24 اکتبر 21.::. ساعت : 10:27 ق.ظ
فاقددیدگاه

۸۰ درصد دانش‌آموزان در گچساران واکسن کرونا دریافت کردند

عباس باشتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران با بیان اینکه واکسینه دانش آموزان گروه هدف ۱۲ تا ۱۷ سال در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است افزود: بیش از ۱۰ هزارو۵۱۲ دانش آموز در این گروه سنی می بایست در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی ادامه داد: از این تعداد دانش آموزان هشت هزار و ۵۱۲ نفر دز اول و ۴۸۵ نفر دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

باشتی ابراز کرد: تاکنون ۱۲۷ هزار و ۵۷۲ دُز واکسن کرونا برای گروه های هدف این شهرستان تزریق شده که از این میزان ۷۷ هزار و ۹۶۷ نفر در دز اول و ۴۹هزارو ۶۰۹نفر در دز دوم واکسن  کرونا  را در شهرستان دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: در روز جمعه ، ۹۳ دز واکسن نوبت اول و ۳۹۴ دز واکسن نوبت دوم  در این شهرستان تزریق شد.

باشتی ابراز کرد: واکسیناسیون ویروس کرونا در ۱۰ مرکز  شهری و روستایی، ۱۲ پایگاه سلامت و ۲۸ خانه بهداشت و پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کرونا دوگنبدان این شهرستان در حال انجام است.

رئیس مرکز بهداشت گچساران گفت: در صورت تامین واکسن با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم می توان تا اواخر آبان امسال همه مردم گچساران را واکسینه کرد.

باشتی اظهار داشت: ۵۵ هزار و ۷۸۵ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۶هزار و ۹۴۰ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند که ۲۱۹ نفر بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند.

باشتی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۳۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان بستری و ۲۰۵ نفر در قرنطینه خانگی هستند. 

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.