تاریخ انتشار :سه‌شنبه 26 اکتبر 21.::. ساعت : 10:50 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۳ درصد قبوض برق در کهگیلویه و بویراحمد بخشیده شد

جمال معتمدی زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: امسال بیش از ۷۲۵ هزار قبض برق در استان کهگیلویه و بویراحمد برای مشترکین خانگی صادر شده که از این تعداد، حدود ۱۶۵ هزار قبض آن شامل بخشودگی طرح برق اُمید شده است.

وی با اشاره به مزایای طرح برق امید، افزود: طرح برق امید، با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه برق در بخش خانگی در سال ۱۳۹۹ به تصویب هیأت وزیران رسیده  و تغییر نگرش مصرف کنندگان « بخش خانگی » به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این طرح، مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسیم شده و برای هر دسته، متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین می شود.

معتمدی زاده با تاکید براینکه مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا ۱۰۰درصد تعرفه برق بهره مند می شون، عنوان کرد: مشترکان کم مصرف حدود ۳۰ درصد از کل مشترکان را شامل می شوند که مصرف آنها در حدالگوی کم مصرفی است و مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی صورتحساب می شوند. 

وی تاکید کرد: « مشترکان خوش مصرف» حدود ۵۵ درصد کل مشترکان هستند که تعرفه آنها بدون تغییر است و با اقدامات بهینه سازی می توانند دردسته کم مصرفان قرار گرفته و  مشترکان پُرمصرف هم که حدود ۱۵ درصد از مشترکان هستند، بیش از الگوی تعیین شده مصرف برق دارند که به آنها شش ماه فرصت داده می شود با به کارگیری آموزش های بهینه سازی خود را به الگوی خوش مصرفی برسانند. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، اعتبار ریالی که شامل بخشودگی قبض مشترکین کم مصرف در این استان شده را ۱۱ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی ادامه داد: تعداد مشترکین خانگی در این استان ۲۲۸ هزار و ۶۱۰ مشترک بوده که بیشترین مشترکین برق را شامل می شوند.

معتمدی زاده با بیان اینکه طرح ” برق اُمید ” ویژه مشترکین خانگی است، تصریح کرد: مجموع مشترکین برق در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۷۷ هزار و ۵۵ مشترک است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.