تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 28 اکتبر 21.::. ساعت : 10:49 ق.ظ
فاقددیدگاه

بنیاد برکت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت کرد

شایان نادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: این میزان تسهیلات برای اجرای بیش از ۴۳۷ طرح اشتغالزایی پرداخت شد.

نادری اظهار داشت: بنیاد برکتِ وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲هزارو ۷۰۰ طرح اشتغال‌زا  با اعتباری بیش از یکهزارو ۳۵۰ میلیارد ریال در استان اجرا خواهد کرد.

وی بیان کرد: این طرح های اشتغالزایی در زمینه های دامداری، صنایع دستی، کشاورزی و صنعتی است.

نادری ابراز کرد: برای اجرای هریک از طرح های اشتغالزا ۳۰۰ تا ۵۰۰  میلیون ریال تسهیلات بانکی براساس نیاز پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد طرح، یکهزارو ۵۰۰ طرح با اعتباری بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال در شهرستان های مارگون، بویراحمد، دنا و کهگیلویه و یکهزار و ۲۰۰ طرح با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال در شهرستان های باشت، گچساران، چرام و بهمئی اجرا خواهد شد.

نادری ادامه داد: ۴۰۰ مورد  از این طرح ها با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در کهگیلویه، ۴۰۰ طرح با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در بویراحمد، ۵۰۰ طرح با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال دنا و ۲۰۰ طرح با اعتباری بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال در مارگون اجرا می شود.

نادری تصریح کرد: با اجرای این طرح ها بیش از هشت هزار نفر در مناطق مختلف استان بصاحب شغل پایدار خواهند شد.

وی  ابراز کرد: هدف ستاد اجرایی امام از اجرای این طرح ها محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در روستاهاست.

نادری ادامه داد: این میزان تسهیلات به زنان سرپرست خانوار، متقاضیان بیکار یا افرادی که درآمد آنها زیر هفت میلیون ریال است پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات سه تا پنج سال با سود چهار درصد است.

نادری بیان کرد: بنیاد برکتِ وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲ هزارو ۸۰۰ طرح اشتغال‌زا را در سال گذشته در روستاها و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا کرد.

نادری افزود: برای اجرای این تعداد طرح اشتغالزایی بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی ادامه داد:  این تعداد طرح‌های کارآفرینی در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و در زمینه های پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، تولید پوشاک، صنایع دستی، پرورش طیور و قالی‌بافی ایجاد خواهد شد.

نادری تصریح کرد: ارائه آموزش های فنی و مهارتی و راه اندازی صندوق پشتیبانی خرید نهاده های کشاورزی و سایر ابزارهای مورد نیاز بهره برداران از دیگر برنامه های این ستاد اجرایی برای حمایت از اشتغال در این روستاهاست.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.