تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 28 اکتبر 21.::. ساعت : 10:44 ق.ظ
فاقددیدگاه

طرح گاوداری بنیاد مستضعفان در دنا توسعه می یابد

به گزارش گپ ساران ،احسان عسکری در دومین روز کاری خود از شرکت کشاورزی و دامپروری زیر مجموعه هلدینگ فردوس پارس وابسته به بنیاد مستضعفان در منطقه توت‌نده بازدید و در جریان مشکلات و همچنین خواسته‌های این شرکت قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه این واحد گاوداری در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار دارد، افزود: زمین، آب و سایر زیرساخت‌ها برای توسعه این واحد نیاز است لذا باید برای فراهم شدن تمامی زیرساخت‌های، همکاری کنیم.

سرپرست معاونت اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد به برنامه‌های حوزه اقتصادی برای ارتقا سرانه درآمد در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و ابراز داشت: برای افزایش سرانه درآمد به دنبال سرمایه‌گذاری های جدید در سطح استان هستیم تا اشتغال به نحو موثری افزایش و بیکاری کاهش پیدا کند.

عسکری بیان کرد: در همین راستا یکی از سیاست‌هایی که در دستور کار قرار دارد توسعه سرمایه‌گذاری‌های موفقی بوده که در سال‌های گذشته وجود داشته است.

وی افزود: طرح توسعه گاوداری بنیاد مستضعفان قابلیت‌های زیادی به لحاظ اشتغال، درآمد و زنجیره تولید برای استان دارد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نشستی  به منظور تامین آب گاوداری ۶ هزار راسی دشت سقاوه با ادارات مربوطه گرفته شد و مسائل مطرح شد.

عسکری ادامه داد: مشکل دیگری که برای این گاوداری مطرح است زمین برای ایجاد واحد جدید است.

وی تاکید کرد: برای این مجموعه ۶۰ هکتار زمین نیاز است لذا ابعاد مختلف برای توسعه این واحد باید در کنار هم قرار گیرد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به تامین نهاده‌های دامی این واحد اشاره و عنوان کرد: تامین نهاده‌ این واحد به صورت ناقص انجام می‌شد، نقص در نهاده‌ها باعث شده سودآوری طرح تحت تاثیر قرار گیرد و توجیهات را ضعیف کند گام بعدی که برمی‌داریم تامین نهاده‌ها برای این واحد تولیدی است.

وی با اشاره به اینکه از جهاد کشاورزی خواستیم گزارشی از میزان استفاده نهاده‌های دامی در واحدهای کوچک و خرد ارائه دهد، بیان کرد: سیاست‌هایی که اتخاذ می‌کنیم برای تمام استان است.

عسگری ادامه داد: تلاش می‌کنیم سهمیه نهاده‌ها را از تهران افزایش دهیم یا در بخش مدیریت تصمیماتی اتخاذ کنیم که در جلسات و برنامه‌های بعدی حوزه اقتصادی جزئیات آن را به تصویب می‌رسانیم.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.