تاریخ انتشار :دوشنبه 1 نوامبر 21.::. ساعت : 9:49 ق.ظ
فاقددیدگاه

مشکل آنتن دهی تلفن همراه روستای بردیان شهرستان چرام برطرف شد

سید محمد هادی امیری روز دوشنبه در گفت و گو با گپ ساران افزود: در مجموع مشکل آنتن دهی یک شهرک صنعتی و سه روستا با بیش از پنج هزار نفر جمعیت برطرف شده است.

وی اظهار داشت: همه تجهیزات دکل مخابراتی این منطقه به سرقت رفته بود که با ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و خرید تجهیزات جدید مشکل آنتن دهی این روستاها و شهرک صنعتی برطرف شده است.

امیری یکی از مشکلات دکل های مخابراتی استان را سرقت تجهیزات دکل ها دانست و گفت: بیشتر تجهیزات مورد نیاز از خارج تامین می شود که به دلیل تحریم ها، راه اندازی مجدد این دکل ها به سختی صورت می گیرد.

وی یکی از راه حل های این مشکل را مکان یابی جدید این دکل ها عنوان کرد و گفت: تلاش می شود دکل ها به مکان های امن تر منتقل شود.

امیری گفت: در حال حاضر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل با امکانات مناسبی که در ایستگاه ها تدارک دیده اند از لحاظ آنتن دهی مشکلی ندارند و مردم می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

امیری بیان کرد: این روستاها دارای تعداد زیادی دانش آموز بودند که در پی نبودن آنتن دهی مناسب و تعطیلی مدارس به دلیل رعایت شیوه نامه های کرونایی با مشکلاتی روبرو بودند.

وی عنوان کرد: علاوه بر این بسیاری از مشاغل این روستاها نیز بر پایه تلفن همراه استوار است و حل این مشکل نیازهای مخابراتی این گونه کسب و کارها را نیز برطرف کرده است.

امیری تاکید کرد: بیش از ۹۸ درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از پوشش اینترنت برخوردارند و بخش بسیاری از روستاهای استان از اینترنت پرسرعت بهره مند شده اند.

تاکنون ۹۲۰ سایت تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده است.

هم اکنون ۱۳۹ هزار و ۳۸۳ شماره همراه اول دائمی و یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۷۶۰ شماره همراه اعتباری به متقاضیان واگذار شده است، به عبارت دیگر هم اکنون حدود ۲ برابر جمعیت استان شماره تلفن همراه در اختیار شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی است.

کهگیلویه و بویراحمد بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.