تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 4 نوامبر 21.::. ساعت : 9:26 ق.ظ
فاقددیدگاه

عرضه سموم کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شود

حسین لایقی مطلق روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فروشگاه های عرضه آفت کش های کشاورزی باشت در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: نسخه پیچی از سوی کلینیک های گیاه پزشکی باعث حذف سموم تقلبی و غیرمجاز از چرخه مصرف کشاورزان و به دنبال آن بهبود سلامت محصولات تولیدی خواهد شد.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در زمان حاضر هشت کلینیک گیاه پزشکی در شهرستان های مختلف این استان فعالیت دارد.

وی بیان کرد: در قالب مانور پیشگیری از مصرف آفت کش های تقلبی که به مدت سه روز اجرا شد ۴۱ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مورد پایش کارشناسان قرار گرفت.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این مانور که با مشارکت ۷۲ کارشناس دستگاه های اجرایی استان از جمله جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، صنعت معدن و تجارت و نیروی انتظامی اجرا شد فروشگاه های عرضه سموم از نظر تخلفاتی مانند تقلبی،تاریخ مصرف مورد ارزیابی قرار گرفت.

لایقی مطلق عنوان کرد: در مانور پیشگیری از عرضه سموم تقلبی ۷۰۰ لیتر آفت کش تاریخ مصرف گذشته در یک فروشگاه فروش سموم استان کشف و پس از تشکیل پرونده به مراجع متولی معرفی شد.

وی اظهار داشت: آفت کش ها از نهاده های مهم در چرخه تولید محصولات کشاورزی هستند که نقش اثرگذاری در افزایش عملکرد و تامین امنیت غذایی جامعه دارند.

لایقی مطلق عنوان کرد:مصرف آفت کش ها ارتباط مستقیمی با سلامت محصولات و مصرف کنندگان و همچنین محیط زیست دارد،  به همین دلیل نیاز است تا نظارت های جدی و لازم از زمان تولید تا مصرف این مواد در مزارع و باغ ها انجام شود.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.