تاریخ انتشار :یکشنبه 7 نوامبر 21.::. ساعت : 9:35 ق.ظ
فاقددیدگاه

بازسازی شبکه توزیع آب باشت ۴۰۰میلیاردریال اعتبار نیاز دارد

رهام صادقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران افزود: ۶۵کیلومتر شبکه توزیع آب آشامیدنی در شهر باشت وجود دارد که ۲۰ درصد آن نیازمند اصلاح و بهسازی است.

صادقی بیان کرد: با هدف جلوگیری از هدر رفت آب آشامیدنی و تنش آبی درشهر باشت این شرکت اقدام به اصلاح و توسعه قسمتی از لوله‌های آب این شهر نموده است.

وی عمر مفید تاسیسات آب را ۱۵ تا ۳۰ سال اعلام کرد و گفت: شبکه های آبرسانی باشت دارای قدمت ۵۲ ساله است.

صادقی ادامه داد: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های آب آشامیدنی این شهرستان امسال اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: با توجه به پرت ۲۵ درصدی آب در شبکه، اصلاح و نوسازی شبکه انشعابات فرسوده هر سال بر اساس میزان اعتبار در دستور کار این اداره است.

صادقی اظهار داشت: مخزن ذخیره آب ۲ هزار مترمکعبی آب آشامیدنی شهرباشت با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال در سال گذشته به بهره برداری رسید که به دلیل مشکلات برقی تاکنون وارد مدار بهره برداری  نشده است.
وی خشکسالی و کم‌آبی میزان خروجی آب چشمه های تامین آب ۱۵روستای گوهرگان علیا و سفلی، ده بزرگ، مهدی آباد خان احمد، کوه دهک و تنگ تیز شهرک تکیه، دمیه، فتح و روستاهای حوزه پیچاب هم اکنون با مشکل مواجه شده اند.

وی ادامه داد: در این روستاها بیش از۴۰۰ خانوار سکونت دارند و در صورت افت شدید چشمه ها با تانکر سیار آبرسانی خواهند شد.

صادقی ابراز کرد: روستاهای فتح، کهسرک ها وحوزه پیچاب  با جمعیتی بیش از ۱۰۰ خانوار از روستاهای غیرتحت پوشش آب و فاضلاب این شهرستان هستند که به دلیل کم شدن آب چشمه ها و قنات ها با کم آبی روبه روهستند.

وی تصریح کرد: یک حلقه چاه ۲۲۰ متری در دوراهی روستای چالموره باشت برای تامین آب پایدار روستاهای تکیه، ده بزرگ، گوهر گان علیا و سفلی ، شهرک تکیه، ده جلیل با دبی۴۰ لیتر بر ثانیه در سال

۹۸ حفر شده که در صورت تامین اعتبار و تجهیز این حلقه چاه مشکل آب آشامیدنی این روستاها برطرف خواهد شد.

صادقی افزود: ۱۲۲ روستا در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۸۲ روستای بالای ۲۰ خانوار زیر پوشش این شرکت قرار دارند.

وی تصریح کرد: روستاهایی که زیر پوشش این شرکت روستایی نیستند، از سیستم آب لوله کشی شده برخوردار هست.

 آب آشامیدنی ۴۰ روستای شهرستان باشت از چشمه ها تامین می شود.

بیش چهار هزار مشترک هم اینک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی این شهرستان قرار دارند که ۱۶حلقه چاه آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان را تأمین می ‌کند.

همچنین بیش از چهار هزار مشترک آب آشامیدنی در شهر باشت وجود دارد.

شهرستان باشت دارای ۱۲۰ روستا است که از این تعداد ۱۱ روستا دارای جمعیتی بیش از ۵۰ خانوار و ۴۴ روستا دارای جمعیتی بیش از ۲۰ خانوار است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.