تاریخ انتشار :یکشنبه 7 نوامبر 21.::. ساعت : 9:37 ق.ظ
فاقددیدگاه

۴۰۰میلیاردتومان برای تکمیل جاده یاسوج به سی‌سخت در نظر گرفته شد

به گزارش گپ ساران، سید علی احمدزاده عصر شنبه در پنجمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در یاسوج اظهار داشت:  این اعتبار در نظر گرفته شده برای تکمیل کامل این پروژه کافی است.

وی افزود: از اعتبارات مربوط به بازسازی شهر زلزله سی سخت تمامی روستاهای اطراف این شهر که در زلزله تخریب شده یا آسیب دیده اند نیز می توانند بهره مند شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مجموع اعتبارات مازاد درآمد استان ۴۹۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که به استان ابلاغ شده است.

احمدزاده ادامه داد: ۲۰ درصد این اعتبارات به صورت بین بخشی باید میان شهرستان های مختلف استان پس از تایید در کمیته شورای برنامه ریزی شهرستان ها توزیع شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آخرین وضعیت اعتبارات استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون سرجمع ۲ هزار و ۳۶۲ میلیارد تومان بوده است.

علی شهابی فر تاکید کرد: این استان جزو ۱۰ استان برتر پر حوزه ابلاغ اعتبارات به دستگاه های اجرایی استان بوده است.

وی تاکید کرد: ۷۲۷ میلیارد تومان اسناد خزانه در استان موجود است که باید مدیران تلاش کنند که تا پایان سال جذب شود.

شهابی فر ابراز داشت: مهلت جذب این اعتبارات تا ۳۱ تیرماه است و شایسته است  مدیران کار جذب اعتبارات را برای دقیقه ۹۰ نگذارند.

وی عنوان کرد: ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای است که مربوط به ۲۳ دستگاه بوده و ۵۴ درصد آن تحقق پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: عمده این اعتبارات در حوزه حقوق کارمندان بوده است.

شهابی فر تاکید کرد: در تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر بار مالی آن دیده نشده است که نیاز به بازنگری دارد.

وی ادامه داد: اعتبارات مازاد بر درآمد برای پنج بخش بهداشت، آب، راه، مدرسه و آبخیز داری در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حدود ۹۹ میلیارد تومان باید از مجموع اعتبارات مازاد درآمد استان که ۴۹۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است به صورت بین بخشی میان شهرستانهای استان توزیع شود.

مهدی روشنفکر تاکید کرد: باید طرح های نیمه تمام و طرح هایی که طی یک سال به اتمام می رسند در اولویت باشند.

وی تصریح کرد: در توزیع اعتبارات باید دقیق بود اما خیلی سخت گرفتن برای مدیران در رابطه با برخی اعتبارات هم خیلی مناسب نیست.

روشنفکر ابراز داشت: به عنوان نمونه اجرای ۲ پروژه پمپاژ آب به روستای بن زرد و پمپاژ به روستای احمدغریب ۱۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است تا  اجرایی شود زیرا که هزار هکتار زیر آب می رود و این پروژه ها افزون بر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از اساس ساختار توزیع بودجه مریض گونه است که باید برای علاج آن به دنبال درمان مناسبی باشیم.

سید ناصر حسینی افزود: باید تمامی طرح های در دست اجرای بالای ۹۰ درصد جمع شوند.

سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کمیته شهرستانی مدیریت و برنامه ریزی، شهرستان های مختلف استان باید در خصوص توزیع ۲۰ درصد اعتبارات بین بخشی تصمیم گیری کنند.   

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.