تاریخ انتشار :سه‌شنبه 9 نوامبر 21.::. ساعت : 9:31 ق.ظ
فاقددیدگاه

بازپس گیری اموال از محکومان پرونده فساد اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش گپ ساران ، حسن نگین تاجی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با تأکید بر اهمیت صیانت از بیت المال، اظهار داشت : بیت المال، در نظام اقتصادی اسلام، از جایگاهی ویژه برخوردار است و مقصود از بیت المال، تأمین اهدافی بلند در حرکت تکاملی انسان به سوی سعادت و معنویّت و قرب الهی است بنابراین خیانت و غارت بیت المال نیز، افزون بر حرمت تکلیفی و عذاب قیامت، آثار وضعی ویژه ای در همین دنیا دارد.

وی با اشاره به برخی اقدامات مجرمانه محکومان این پرونده فساد کلان اقتصادی، افزود: ۶ نفر از محکومان این پرونده، ترکیبی از کارمند بانک تجارت و سایر افراد خارج از مجموعه بانکی بودند  که با تشکیل شبکه فساد، مبادرت به اختلاس بیت المال و نیز تحصیل اموال از طریق نامشروع نمودند.

نگین تاجی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان پس از قطعیت حکم، نسبت به اجرای رأی صادره عمل نموده و با اهتمام ویژه نسبت به بخش مهمتر رای مذکور، یعنی استرداد اموال نامشروع این محکومان اقدام و تمامی اموال را به نحو دقیق شناسایی، توقیف و مسترد کرده است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت : بخشی از اموال مسترد شده شامل ۲ باب ویلا در شهرستان فریدونکنار و یک باب آپارتمان در تهران و یک باب ساختمان مسکونی در شاهین شهر اصفهان و دو دستگاه خودروی مرسدس بنز ، کیا ، اپتیما و همچنین وجوه نقد به میزان ۳۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال می باشد.

وی در خصوص ارقام مالی این پرونده که تاکنون شناسایی و مسترد شده است، نیز بیان کرد: تاکنون میزان تقریبی ۴۵۰ میلیارد ریال از این اموال شناسایی و مسترد شده اند.

نگین تاجی با اشاره به ماهیت کیفری بزه اختلاس، افزود: اختلاس گونه‌ای از کلاهبرداری است که به صورت برنامه‌ریزی ‌شده، منظم و بدون آگاهی دیگران صورت می‌گیرد؛ که مأموران دولتی از طریق تصاحب وجوه و اموالی که بر حسب وظیفه به آن‌ها سپرده شده، مرتکب می‌شوند.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی استان در مبارزه با چنین فسادهایی با هیچ مجموعه، گروه یا شخصی مسامحه و یا اغماضی نخواهد داشت و تا آخرین گام پاسدار حقوق عامه مردم و بیت المال خواهد ماند.

نگین تاجی ضمن تأکید بر قاطعیت دستگاه قضایی استان و مجاهدت شبانه روزی مراجع نظارتی و امنیتی استان در برخورد با مفاسد اقتصادی، ابراز داشت : این پرونده ها با قاطعیت و سرعت روز افزون رسیدگی خواهند شد و همکاران قضایی بنده تا شناسایی و دستگیری تمامی مفسدین و مرتبطین شبکه های فساد، رسیدگی قضایی خویش را مستحکم ادامه خواهند داد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.