تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 11 نوامبر 21.::. ساعت : 9:36 ق.ظ
فاقددیدگاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد بازداشت شد

به گزارش گپ ساران  به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ،حسن نگین تاجی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب اظهار داشت:  در اداره اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان ، یک شبکه سازمان یافته تشکیل شده بود که اقدام به یکسری اعمال مجرمانه کرده بودند.

وی افزود: تعدادی از کارکنان راهداری و افراد خارج از این مجموعه اقدامات مجرمانه ای از قبیل اختلاس، اخذ رشوه و فروش اموال بیت‌المال را انجام داده بودند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و اقدام قاطع دادستان مرکز استان، مدیرکل و کارکنان و افراد مرتبط دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شدند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با توجه به محرمانه بودن تحقیقات مقدماتی جزئیات پرونده در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

نگین تاجی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اساسی دستگاه قضایی که در سند تحول دستگاه قضایی اشاره شده و هم در منویات مقام معظم رهبری هست، بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده که در استان کهگیلویه و بویراحمد یک شورای راهبردی مبارزه با فساد با حضور سازمان بازرسی، دادستان مرکز استان، و رئیس کل دادگستری استان  وسایر نهادهای مرتبط  تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: بصورت ماهانه زمینه ها و آسیب های مفاسد اقتصادی در سطح استان شناسایی، بررسی و اقدامات قانونی و قضایی از بدو تشکیل پرونده تا صدور و اجرای آرای قضایی در دستور کار شورای مذکور می باشد و در آینده نتیجه اقدامات محرمانه راجع به تمامی ادارات تحت رصد در قالب پرونده قضایی اعلام خواهد شد.

رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: موضوعی که اخیراً در رسانه های استان مطرح شد، تعدادی پرونده اختلاس، دریافت رشوه و تبانی و شبکه های فساد در بعضی ادارات استان بود که در حال رسیدگی می باشد.

اجرای فوری و مؤثر احکام مربوط به مفاسد اقتصادی

وی در مورد خبر اختلاس در بانک تجارت شهرستان گچساران نیز اظهار داشت: این پرونده مربوط به حوزه قضایی گچساران است که در سال‌های گذشته رأی آن صادر شده بود که در مرحله اجرا و شناسایی اموال با اقدامات قاطع دادستان و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان گچساران و پیگیری ‌های اطلاعاتی و هماهنگی‌هایی انجام شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: خوشبختانه در یک سال اخیر اموال متهم شناسایی و به بیت المال برگردانده شد که ارزش ریالی آن بیش از ۴۵ میلیارد تومان محاسبه شده است که افزایش اعتماد عمومی به نهادهای قضایی و نظارتی و امنیتی و امیدواری مردم از مهمترین اثرات این اقدامات امید بخش می باشد.

نگین تاجی همچنین از برخورد قاطع قضایی با باند فساد در شبکه توزیع آرد در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: افراد منفعت طلب با سوء استفاده از وضعیت مردم، مرتکب اقدامات مجرمانه منجر به تضییع اموال عمومی به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد ریال شدند که افراد مذکور نیز روانه زندان شده اند و این حاکی از آن است که نهادهای قضایی، نظارتی و امنیتی اشراف جامع و کاملی بر همه امور دارند.

حمایت از مدیران انقلابی و برخورد بدون ملاحظه با مدیران فاسد

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ما با تکیه بر بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با مبارزه با فساد و بایدها و نبایدها، اقدامات بیشتری در بحث مبارزه با فساد را عملی خواهیم کرد و با مدیرانی که با اقدامات خود اعم فعل یا ترک فعل، حقوق و اموال عمومی را تضییع نمایند، بدون ملاحظه و هیچ خط قرمزی برخورد خواهد شد، البته از مدیران پاک دست، انقلابی ،دلسوز مردم و حافظ منافع عموم هم حمایت قاطع می شودو اقدامات قضایی به نحوی صورت خواهد گرفت که جسارت و تدبیر مدیران خلاق و پاک دست گرفته نشود.

نگین تاجی به نحوه انتخاب مدیران استانی اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد یک نظارت جامع و بیشتری در نوع انتخاب مدیران صورت گیرد و دقت شود مدیران پاکدست و متخصص انتخاب شوند تا شاهد چنین اعمال مجرمانه در سطح استان نباشیم.

 وی از رونمایی سامانه سامد در استان خبر داد و گفت: این سامانه را به عنوان سامانه ارتباط مردمی با دادستان در دادسرای مرکز استان و بعضی از شهرستان ها ایجاد کرده ایم و مردم می‌توانند هرگونه اطلاعاتی را در مباحث فساد در ادارات، تجاوز به اراضی و انفال، جرائمی که مرتبط با نظم عمومی و اسلحه و مهمات هست را به دادستان ها گزارش نمایند که قطعاً هویت گزارش دهنده محفوظ و با حفظ محرمانه بودن داده ها، همه گزارش ها بررسی و اقدام خواهد شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.