تاریخ انتشار :سه‌شنبه 16 نوامبر 21.::. ساعت : 9:28 ق.ظ
فاقددیدگاه

صلاحیت پنج متقاضی بهره برداری از معادن کهگیلویه و بویراحمد لغو شد

به گزارش گپ ساران ، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه در نخستین نشست شورای معادن استان در سال ۱۴۰۰ گفت: متقاضیان بهره برداری از این معادن تعهدات خود را از جمله پرداخت حقوق دولتی و راه اندازی معدن را انجام نداده بودند.

سالار حسین پور اظهار داشت: بر اساس قانون چنانچه متقاضی بهره برداری از معادن دستکم ۶ ماه و بیشتر به راه اندازی معدن واگذار شده اقدام نکند صلاحیت وی سلب خواهد شد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این بهره برداران معادن هر سال باید مبلغی به عنوان حق دولتی بهره برداری از معادن که جزو انفال است پرداخت کنند و کسانی که این حقوق را پرداخت نکنند نیز مشمول سلب صلاحیت می شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست بر تعادل میان حمایت از تولید و منابع طبیعی تاکید کرد و گفت: علاوه بر حمایت از تولید باید حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و نگهداری از بیت المال را نیز در نظر گرفت.

کیامرث حاجی زاده عنوان کرد: آخرین وضعیت مجوزهای صادر شده برای بهره برداری از معادن بوسیله سازمان صنعت، معدن و تجارت بررسی تا امکان تصمیم گیری بهتر و استفاده بهینه از منابع خدادادی فراهم شود.

در این نشست همچنین سلب صلاحیت یک متقاضی بهره برداری از معادن برای استفاده مجدد از معدن بعد از انجام تعهدات خود رفع شد.

 بررسی ۱۰ فقره از معادن استان برای اعمال تعطیلی مجاز نیز به کمیته ای تخصصی محول شد تا در نشست بعدی این شورا به آن رسیدگی شود.

پروانه بهره برداری از ۷۹ معدن کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است که به گفته رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هم اکنون ۵۴ مورد آن فعال هستند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.