تاریخ انتشار :چهارشنبه 17 نوامبر 21.::. ساعت : 10:09 ق.ظ
فاقددیدگاه

فرماندار: چهار هزار و ۹۹۰ شغل از ابتدای امسال در پاکدشت ایجاد شد

مهدی یوسفی جمارانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران با اشاره به تحقق ۱۴۵ درصدی اشتغالزایی در سال جاری اظهار داشت: با ایجاد این میزان اشتغال از مجموع سه هزار و ۴۳۷ مورد تعهد شهرستان، بر اساس سامانه رصد، پاکدشت رتبه اول اشتغال بین شهرستان‌های استان تهران را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، میزان اشتغال در حوزه‌های مختلف شهرستان پاکدشت به بیش از ۱۶۰ درصد از تعهد ارائه شده می‌رسد.

فرماندار پاکدشت افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و کارگروه اشتغال استان تهران، شهرستان ری با ایجاد اشتغال برای چهار هزار ۹۹۰ نفر در شش ماهه اول، رتبه نخست و جایگاه عالی در بین شهرستان های استان تهران را کسب کرده بود.

وی اظهارداشت: جلسات ستاد تسهیل به صورت مستمر و هفتگی در محل واحدهای صنعتی برگزار و با راه‌اندازی کلینیک صنعت، مسائل و مشکلات صنعتگران با استفاده از ظرفیت‌های خارج از دولت و ارتباط بین صنعت و دانشگاه بر مبنای کار کارشناسی و نیازسنجی حل می شود.

جمارانی افزود: سال گذشته با همیاری و هم افزایی مسئولان، از مجموع یکهزار و ۵۲۳ اشتغال تعهد شده، این شهرستان با ایجاد ۲ هزار و ۹۹۰ فرصت‌ شغلی، بیش از تعهد خود، ظرفیت و فرصت شغلی ایجاد و در استان تهران و سامانه رصد رتبه ممتاز را کسب کرد.

وی با اشاره به استقرار بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در پاکدشت اظهار داشت: این شهرستان با بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال در سه شهرک صنعتی مصوب دولتی، یک شهرک صنعتی خصوصی و چهار لکه یا منطقه صنعتی ۲۰ درصد اشتغال صنعتی شهرستان‌های استان تهران را در خود جای داده است.

فرماندار پاکدشت با اشاره به این‌که ۸۰ درصد گردش مالی شهرستان در حوزه صنعت شکل می‌گیرد، افزود: به دلیل کیفیت بالای تولید، اغلب محصولات تولید شده در این شهرستان به بیش از ۶۰ کشور صادر می‌شود.

وی ادامه داد: با حرکت در مسیر تحقق سند چشم انداز ۱۴۰۴ در نظر داریم با استفاده از ابتکارها و راهکارهای جدید به عنوان یک عامل موثر در پیشرفت، اقتصاد شهرستان را از ۲ درصد کنونی دست کم تا ۴۰ درصد کل استان ارتقا دهیم.

پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.