تاریخ انتشار :شنبه 20 نوامبر 21.::. ساعت : 9:56 ق.ظ
فاقددیدگاه

۸۲هزار دانش‌آموز در کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش طرح نماد قرار گرفتند

به گزارش گپ ساران، هادی زارع پور شامگاه جمعه همزمان با آغازطرح نماد در شهرستان دنا به رسانه ها گفت: با مشارکت ۱۴ دستگاه اجرایی دانش‌آموزان در یکهزار و ۱۳۳ مدرسه کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌های نماد در قالب نظام مراقبت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی را اجرا می کنند.

وی افزود: این طرح با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان مقابل آسیب‌های اجتماعی در مدارس اجرا می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای اجرای  این طرح کارگاه‌های آموزشی نیز برای خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

زارع پور عنوان کرد: چهارهزار دانش‌آموز  در ۶۰ آموزشگاه شهرستان دنا زیر پوشش  طرح نظام مراقبت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته اند.
وی ابراز داشت: طرح نماد فرصتی برای تقویت نظام پذیری دانش آموزان و احترام به جامعه و تحقق آن مستلزم مشارکت ادارات متولی است.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش هم گفت: امسال تعداد دانش‌آموزان زیر پوشش طرح نماد از یک میلیون نفر به پنج میلیون نفر در ۲۰هزار مدرسه در کشور افزایش یافته است.
مسعود شکوهی با اشاره به اینکه سال گذشته تنها ۶ هزار و ۵۸۷ مدرسه زیرپوشش این طرح بودند گفت: امسال حداقل در هر استان مدارس پنج شهرستان زیر پوشش طرح  نماد قرار می گیرند.
وی افزود: اجرای  این طرح ظرفیتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و اختلالات دانش آموزان است.

۱۶۶هزار و ۸۹۵ دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند.

۳۴درصد از این تعداد دانش آموز در مناطق روستایی و چهار درصد هم در مناطق عشایری تحصیل می کنند.

کهگیلویه و بویراحمد ۸۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.