تاریخ انتشار :یکشنبه 21 نوامبر 21.::. ساعت : 9:29 ق.ظ
فاقددیدگاه

دستگاه آبمیوه گیری انگشتان دست دختر دهدشتی را قطع کرد

به گزارش گپ ساران ، جهانبخش وحدت نژاد روز یکشنبه در این باره در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: شب گذشته ( ۲۹ آبان) ساعت  ۱۹ و ۱۸ دقیقه طی تماس تلفنی خبری مبنی بر گرفتاری دست راست دختر ۱۲ ساله در دستگاه آبمیوه گیری صنعتی در شهر دهدشت دریافت شد.

وی افزود: بلافاصله پایگاه اورژانس شهری شماره ۲ شهری دهدشت  به محل حادثه اعزام و بعد از ۲ دقیقه به محل حادثه رسیدند.

وحدت نژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه دست مصدوم در دستگاه گیر کرده بود بلافاصله عملیات رها سازی توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ صورت گرفت.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مصدوم به همراه انگشتان قطع شده جهت درمان وتلاش برای پیوند به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت منتقل شد.

وحدت نژاد ادامه داد: در این حادثه تلخ که عامل اصلی آن مانند اغلب حوادث مشابه، بی احتیاطی و بی توجهی مصدوم متاسفانه دو انگشت دست مصدم کاملا قطع و دو انگشت دیگر دچار جراحت شدید شد.

وی بمنظور پیشگیری از حوادث مشابه که حاصل آن در بیشتر موارد معلولیت مادام العمر مصدوم است به شهروندان توصیه کرد که والدین ضمن خودمراقبتی در هنگام استفاده از وسائل برقی مانند آسیاب برقی، چرخ گوشت، آبمیوه گیری و سایر وسایل مشابه ، فرزندان خود را که مهارت استفاده از این وسایل را ندارند مراقبت نمایند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: پس از استفاده حتما دوشاخه دستگاه برقی را از پریز جدا کنند و یا به هرعلتی اگر برای چند لحظه هم ازکنار چرخ گوشت دور می شوند دستگاه را خاموش و دو شاخه را از پریز جدا کنند تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.