تاریخ انتشار :چهارشنبه 24 نوامبر 21.::. ساعت : 9:39 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به یک هزارو ۱۴ نفر رسید

 پرویز یزدان پناه شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: از مجموع ۱۶۳  بیمار بستری شده در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد ۸۴ بیمار مبتلای قطعی و ۱۸ بیمار هم در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند.
وی افزود: بیش از ۸۱ هزار ۶۰۰ بیمار کرونایی از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون بهبود یافته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از ۴۵۰ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه‌های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۱۹ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های کهگیلویه، بویراحمد و گچساران ثبت شده است.
یزدان پناه همراهی و همکاری مردم برای کنتر ل بیماری کرونا را موثر دانست و عنوان کرد: مردم با خودداری از سفرهای غیر ضروری، اجتناب از همنشینی‌ها، نرفتن به مکان‌های پر خطر از جمله  مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ها و همچنین مکان‌های شلوغ کادر درمان را در کنترل بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن یاری کنند.
وی  استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و همچنین رعایت۱۰۰ درصدی دستور العمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را برای کنترل  این بیماری الزامی دانست و افزود: مردم استان بیماری کرونا را  جدی بگیرند و حتما دوره واکسیناسیون خود را تکمیل کنند تا بتوانیم این بیماری مهلک، کشنده و خطرناک را در استان کنترل کنیم.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.