تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 25 نوامبر 21.::. ساعت : 10:09 ق.ظ
فاقددیدگاه

بالگرد اورژانس هوایی یاسوج به آشیانه بازگشت

جهانبخش وحدت نژاد روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: پس از انتقال بالگرد اورژانس هوایی یاسوج به شیراز برای سرویس دوره ای و تاخیر در بازگشت آن، یکی از مهمترین مطالبات مردمی استان در سه ماه اخیر این موضوع بود که پیگیری‌ها برای بازگشت این بالگرد با جدیت دنبال شد و سرانجام تلاش‌ها به ثمر نشست. 

وی افزود: بالگرد اورژانس هوایی استان در ابتدای شهریورماه سال جاری برای سرویس (اورهال شدن ) به شیراز منتقل شد اما به دلیل تاخیر در تامین قطعات  به استان بازنگشت. 

وحدت نژاد تصریح کرد: بلافاصله و از همان روزهای ابتدایی انتقال بالگرد، پیگیری‌های مستمر از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان، مردم و رسانه‌ها انجام شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  ابراز داشت: در همین زمینه دیدارهای مکرر با مسئولان کشوری داشتیم که لازم است از همه مسئولان درون سازمانی و برون سازمانی در سطح ملی قدردانی کنم.

وحدت نژاد گفت: بعد از دو ماه تلاش‌ مستمر،‌ خوشبختانه این پیگیری ها در آذر ماه به نتیجه رسید و بالگرد اورژانس هوایی امروز چهارشنبه سوم آذر ماه در پایگاه اورژانس هوایی استان در فرودگاه یاسوج مستقر شد و آماده ارائه خدمات به مردم است.

 وی ضمن ابراز خرسندی از تحقق این مطالبه به حق مردم استان، گفت: بالگرد کنونی، همچون گذشته به صورت اجاره ای در اختیاردانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  بیان کرد: امیدواریم با رایزنی و مساعدت همه جانبه مسئولان ارشد استانی بتوانیم بالگرد ملکی با مالکیت اورژانس ۱۱۵ استان را فراهم آوریم تا بار دیگر شاهد اختلال در خصوص خدمات اورژانس هوایی در استان نباشیم.

وی ادامه داد: همچنین امید است بتوانیم به مردم استان و سایر شهرستان‌ها و استان های همجوار که در شعاع پروازی این بالگرد قرار دارند خدمت‌ رسانی کنیم هر چند دعا می‌کنیم هیچ گاه مصدوم، مجروح و یا بیماری نداشته‌ باشیم که به خدمات این بالگرد نیاز داشته‌ باشد.

وحدت نژاد تصریح کرد: اورژانس هوایی یاسوج  در اسفند ماه ۱۳۹۵ راه‌اندازی شد و علاوه بر یاسوج سایر شهرستان ها  را هم پوشش می‌دهد.

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: این اورژانس بیش از یک هزار ماموریت انجام داده که حدود ۹۰ درصد این ماموریت ها برای بیماران و مصدومان با وضعیت وخیم بودند که به بخش آی سی یو انتقال داده شدند و یا تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

وی بیان کرد: از مجموع ماموریت های اورژانس هوایی در این استان حدود ۴۰۰ مورد انتقال مادران باردار از مناطق محروم، سخت گذر و دور افتاده بوده که این مهم میزان مرگ و میر مادران باردار را در کهگیلویه و بویراحمد به صفر رسانده است.

وحدت نژاد گفت: اورژانس هوایی زمان رسیدن مصدومان و بیماران از صحنه تا بیمارستان را ۳۰۰ درصد کاهش می دهد  واز نظر متخصصان اورژانس کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد جزء ضروری ترین مراکز نیازمند اورژانس هوایی است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.