تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 25 نوامبر 21.::. ساعت : 10:11 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲ قاتل سریالی در یاسوج به دار آویخته شدند

به گزارش گپ ساران ، سید علی ملک حسینی  عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بیست و هفتم آذرماه سال ١٣٩٧، فرد جوانی که از ناحیه گلو مجروح بود به ماموران نیروی انتظامی مراجعه نموده و شخص جوانی را که حین فرار بود به عنوان ضارب معرفی کرد.

وی افزود: با راهنمایی فرد مجروح، مأموران به تعقیب فرد ضارب پرداخته و به فاصله کمی موفق به دستگیری آن فرد با هویت معلوم می شوند و متعاقب آن معلوم شده که همسر نامبرده همدست وی بوده که این فرد نیز به همراه همسرش دستگیر شدند.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در انجام تحقیقات اولیه توسط بازپرس و پلیس آگاهی این زوج جوان به ارتکاب ۲ فقره قتل اعتراف نمودند و با توجه به شکایت اولیای دم دو مقتول، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک ارسال شد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری جلسات رسیدگی، قضات دادگاه حکم مبنی بر محکومیت هر دو متهم به اتهام شرکت در قتل عمدی هر دو زن و شوهر را صادر نموده اند که متعاقبا با اعلام فرجام خواهی متهمین و تأیید این حکم در دیوان عالی کشور و در نهایت با تقاضای اولیای دم این زوج در زندان مرکزی یاسوج به دار مجازات آویخته شدند.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود :  هرچند یکی از متهمین ادعاهایی را در خصوص ارتباط نامتعارف بین همسر خود با دو مقتول را در جریان رسیدگی مطرح نمود و حتی مدعی بود انگیزه وی از ارتکاب ۲ قتل و یک شروع به قتل صرفاً به جهت احراز همین رابطه بوده، لیکن علیرغم رسیدگی به این ادعا، هیچ دلیلی مبنی بر صحت این ادعا در تحقیقات قضایی کشف تحصیل نشد و  ادعا اثبات نگردید.

ملک حسینی بیان کرد: مدعی العموم ضمن آسیب شناسی چنین جرائمی اظهار داشت: در این پرونده مشاهده گردید که این زن و شوهر به فاصله پنج روز ۲ فقره قتل انجام داده بودند.

وی تاکید کرد: حین ارتکاب جرم سوم و یا قتل سوم، مضروب از دست آنها فرار کرده که با تحقیقات قضایی مشخص گردید این زوج با برنامه ریزی منظم، مقتولان خود را با ضربات چاقو و سنگ به قتل رسانده که در ادامه نیز با بازجویی فنی از آنان و با راهنمایی که در مسیر تحقیقات داشتند، اجساد دو مقتول کشف گردید.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این پرونده با آسیب های اجتماعی متنوعی که هریک بصورت علت و معلولی زنجیر گونه، با هم در ارتباط هستند روبرو می شویم که معضلاتی چون فقر مادی و فرهنگی و عدم تقید به امورات مذهبی و ایجاد برخی روندهای اشتباه در سوق دادن این زوج به این مسیر تباهی نقش داشته اند.

ملک حسینی ابراز داشت: سازمان های متولی و نهادهای پژوهشی باید با واکاوی این پرونده در خصوص علل حقیقی وقوع چنین پدیده شوم مجرمانه ای فعالیت تحقیقی نموده و راهکار پیشگیری ارائه نمایند.

وی عنوان کرد: دادسرای مرکز استان در همین راستا با همکاری صدا و سیمای استان مستندی از زوایای این پرونده تهیه نموده که بزودی منتشر خواهد شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.