تاریخ انتشار :یکشنبه 28 نوامبر 21.::. ساعت : 9:27 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به مرز هزار و ۱۵ نفر رسید

 پرویز یزدان پناه شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: هم اکنون ۱۷۵ در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد ۷۸ بیمار مبتلای قطعی و ۱۵ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا  تاکنون ۸۲ هزار و ۱۴۶  بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد با تلاش کادر درمان بهبود یافته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: از مجموع ۳۳۳ نمونه پی سی آر دریافت شده  از آزمایشگاه سلولی و ملکولی یاسوج و دهدشت حدود ۳۴ درصد موارد مثبت  بوده که بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و باشت گزارش شده است.
یزدان پناه با اشاره به اینکه بیشترین درصد موارد بستری در طی ۲ هفته گذشته در شهرستان‌های کهگیلویه، مارگون و چرام بوده است عنوان کرد: مردم و مسئولان این شهرستان‌ها باید همکاری بیشتری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت‌ها داشته باشند.
وی ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد از نظر میزان بروز بیماری در کشور رتبه دوم را دارا است که احتمالا در طی هفته‌های آینده موارد مرگ و میر در استان بصورت تصاعدی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: عادی انگاری، تجمعات، کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کاهش نظارت ها، کاهش محدودیت‌ها بدون رعایت دستورالعمل ها، کم شدن سرعت واکسیناسیون و حضور مردم در مناطق پرخطر از مهمترین دلایل افزایش موارد کرونا درکهگیلویه و بویراحمد است.
 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.