تاریخ انتشار :یکشنبه 28 نوامبر 21.::. ساعت : 9:40 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۶کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد فعال است

عیسی کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: افرادی که سن آنان ۱۸ تا ۵۰ سال است می توانند برای قرار گرفتن زیر پوشش خدمات صندوق بیمه روستایی و عشایری به فرمانداری ها بخشداری ها و امور عشایر هر شهرستان مراجعه و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مستمری ماهیانه بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: در زمان حاضر۸۹۰ خانوار با جمعیت ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از خدمات مستمری صندوق بیمه روستایی و عشایر کهگیلویه و بویراحمدبهره مند هستند.

کریمی ابراز داشت: هر یک از خانوارهای زیر پوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر براساس نوع بیمه ای که انتخاب کرده اند ماهیانه بین ۶۵۰ تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هریک متقاضیان استان می توانند با پرداخت سالیانه ۳۹۰ هزار تا یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان زیر پوشش خدمات این بیمه قرار گیرند.

وی تاکید کرد: کشاورزان غیرساکن در روستا، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر۲۰هزار نفر، مربیان مهدکودک ها، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می‌توانند بیمه اجتماعی شوند.

کریمی افزود: این صندوق تاکنون ۲۷هزار خانواده کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت بیش از ۱۰۸ هزار نفر را زیرپوشش خدمات بیمه روستایی عشایر قرار داده است.

وی  اضافه کرد: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایری منجر می شود.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.