تاریخ انتشار :دوشنبه 6 دسامبر 21.::. ساعت : 9:25 ق.ظ
فاقددیدگاه

خیران بیش از ۳۳میلیاردریال به مدارس کهگیلویه و بویراحمد کمک کردند

علی رستخیز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: بیشترین مبلغ تقبل شده از سوی خیر نیکوکار کهگیلویه و بویراحمدی  به نام اسماعیل آذری نژاد به میزان ۲۱ میلیارد ریال برای احداث چهار کلاس در قالب ۲ مدرسه صورت گرفته است.

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه مشارکت ‌های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این مدارس در روستاهای شهرستان کهگیلویه احداث می شود.

رستخیز عنوان کرد: این خیر همچنین هزینه احداث مدرسه سه کلاسه در روستای شهید آبادار ده بردی به مساحت ۱۴۵ متر مربع و یک مدرسه یک کلاسه در فضایی به مساحت ۹۰ متر مربع در روستای امیرالمومنین راتقبل کرده است.

وی گفت : این فرد نیکوکار پارسال هم ۱۲ میلیارد ریال برای ساخت ۲ مدرسه دیگر در شهرستان کهگیلویه  پرداخت کرده بود.

به گفته رستخیز جامعه یاوری نیز هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای تکمیل  احداث مدرسه ۹ کلاسه محله سادات گچساران را تقبل کرده است.

رستخیز ابراز داشت: این مدرسه که در فضایی به مساحت پنج هزار مربع در حال احداث است ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی  تاکید کرد:پیش بینی پرداخت سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به منظور خرید تجهیزات و تعمیر مدارس روستایی، خرید ۲ مدرسه کانکسی با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال و احداث یک مدرسه با مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال از دیگر تفاهم نامه های امضاء شده با خیران استان از یک ماه پیش تاکنون  بوده است.

۵۵ پروژه به متراژ ۲۷ هزار متر مربع در قالب ۳۰۸ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر ۴۹ میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت مشارکتی در حال ساخت است.

بیش از ۱۷۱ هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند. 

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.