تاریخ انتشار :سه‌شنبه 7 دسامبر 21.::. ساعت : 9:32 ق.ظ
فاقددیدگاه

رئیس مرکز بهداشت خواستار تعطیلی بوفه مدارس شد

به گزارش گپ ساران ، محمد یزدانپناه شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به اینکه خبر مبتلا شدن ۱۸۰ دانش آموز این شهرستان طی یک ماه گذشته  به کرونا صحت ندارد ، اظهار داشت: این آمار مربوط به مهرماه بود که بازگشایی مدارس نداشتیم و انتقال بیماری از دیگر اعضای خانواده امکان پذیر بود. در ۶۱۶ مدرسه شهرستان بویراحمد ۶۱هزار و۸۷۷دانش آموز وجود دارد که همکاران بازرس در مراکز بهداشت به طور کامل از این مدارس بازدید کرده اند.

وی افزود: حدود ۴۰۰مورد ابتلای به کرونا وجود داشت که مربوط به سه ماهه مهر، آبان و آذر ماه است.

یزدانپناه تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود ۶/۵درصد کل جامعه هدف دانش آموزارن مثبت شده درحالی در جامعه بزرگسال حدود۲۰ تا  ۲۳درصدبوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد عنوان کرد: از ابتدای بازگشایی مدارس تیم های بازرس مراکز بهداشتی ما به طور کامل تمامی مدارس در سه مقطع تحصیلی ابتدایی ومتوسطه اول و دوم را رصد می کردند و نظارت کامل بر واکسیناسیون دانش آموزارن،چیدمان صندلی ها و ماسک زدن و بوفه های و همه مسائل بهداشتی در مدارس را رصد می کنند.

در واکسیناسیون فرهنگیان بویراحمد رتبه اول استان را دارد اما همچنان استقبال از طرف دانش‌آموزان به دلیل واکسن هراسی ضعیف است، لازم است دانش‌آموزان با یک برنامه‌ریزی مناسب برای تزریق واکسن پای کار بیایند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.