تاریخ انتشار :یکشنبه 12 دسامبر 21.::. ساعت : 9:30 ق.ظ
فاقددیدگاه

خبرهای تلخ در کهگیلویه و بویراحمد تمامی ندارد

به گزارش گپ ساران، این ایام کهگیلویه و بویراحمد با چاشنی خبرهای تلخ رابطه گرمی برقرار کرده است و انگار شنیدن خبرهای بد نمی خواهد به پایان برسد.

 هفته گذشته دلمان از هراس و دلهره حادثه اتوبوس دهدشت به تهران ریش ریش شد و هنوز جای زخم عمیق فوت ۹ هم استانی مان خوب نشده بود که  یکباره در خبری شوکه کننده رسانه ها از پایان دفتر زندگی عزیزی پرده برمی دارند و داغی تازه بر دلمان می نشانند.

چهره فرهنگی و خبرنگار حرفه ای و با اخلاق استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون سواد آموزی آموزش و پرورش این استان بر اثر عارضه مغزی در مشهد مقدس دارفانی را وداع گفت.

این تمام ماجرا بود…..

سید حمدالله خواهش نیک معلمی پرتلاش  که در سال های ۷۹ تا ۸۰  با گپ ساران یاسوج همکاری خبری داشت و پس از آن کارهای بزرگی را از خود در حوزه خبری، تعلیم و تربیت و غیره به یادگار گذاشته است.

چقدر نوشتن سخت می شود زمانی که بخواهی از خوبی های همکار قدیمی ات بنویسی در حالی که خودت رفتنش را باور نداری.

گرچه ایشان در اداره کل آموزش و پروش در قامت معاونت سوادآموزی فعالیت می کرد و با سیمای مرکز دنا همکاری داشت ولی هر سال در ۱۷ مرداد ماه اولین پیام تبریک روز خبرنگار را برایمان ارسال می کرد و می گفت دلم برای گپ ساران تنگ شده و به بهانه روز خبرنگار به اداره گپ ساران مرکز یاسوج می آمد.

با اینکه سال ها پیش در گپ ساران خدمت کرده بود اما هنوز خود را یک گپ سارانیی می دانست و دلش می خواست همه ما رشد کنیم و از آینده ناامید نشویم.

امسال دیگر آن چهره خوش رو و سرزنده را دیگر در روز خبرنگار نخواهیم دید و دیدارش را با خود باید به قیامت ببریم.  

تسلیت گفتن به نزدیکان این عزیز سفر کرده سخت ترین کار دنیا می شود زیرا خودت هم میدانی که تنها واژه چینی می کنی تا بتوانی آرامشت را حفظ کنی اما باید این واقعیت را بپذیریم سنگینی این داغ بزرگ با تسلیت گفتن ها کم نمی شود.

اما چه باید کرد، بعضی ها انگار یک نفر نیستند و با رفتنشان، یک ایل را با خود می برند، تا بخواهی نبودنشان را باور کنی یکی دیکر از عزیزانت پر پر می شود.

این است زمان قصه زندگی ما آدم ها و دیری نمی‌پاید که قصه پرغصه ما نیز فرا خواهد رسید.

سید حمدالله خواهش نیک دیگر نیست و با رفتنش انگار همه دنیا خالی شده است…

نمی دانم از این پس چگونه باید لحظه های دلتنگی مان را سپری کنیم در حالی که دل هایمان از نبودنی آتش گرفته که تا ابد در فقدانش خواهد سوخت.

همه ما سرمایه ارزشمندی را از دست دادیم که جبران این ضایعه غم‌انگیز کاری سخت و دشوار خواهد بود.

خواهش نیک متعلق به خود نبود و در انجام مسئولیت‌ های محوله و گره گشایی از کارها و مشکلات از هیچ تلاشی دریغ نکرد و گره گشایی بی منت از کار مردم ویژگی بارز  این انسان فرهیخته بود.

سید حمدالله خواهش‌نیک خبرنگار حرفه ای و با اخلاق استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون سواد آموزی آموزش و پرورش این استان هجدهم آذر ماه بر اثر عارضه مغزی در مشهد مقدس دارفانی را وداع گفت.

زنده یاد خواهش‌نیک یکی از گزارشگران معروف صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و از فعالان رسانه ای است.
خواهش نیک بنیانگذار برنامه متفاوت “گفتن نگین” در شبکه استانی دنا بود. این گزارشگر برجسته که از دهه ۷۰کار خبری را آغاز کرده بود  در این برنامه مشکلات و مسائلی را که در حالت عادی رسانه ها از گفتن آن منع می شدند در قالب خبر بیان می کرد.
وی خبرهای مربوط به اهدای اعضا بیماران مرگ مغزی را تهیه و گفت و گو با خانواده های آنها را انجام می داد و در این زمینه رکورددار بود.
با اینکه خود در زمره مدیران بود اما همیشه به دلیل روحیه مردمی ، وجهه فرهنگی وی به عنوان معلم و حتی خبرنگار بر دیگر مسئولیت هایش پیشی می گرفت.
این خبرنگار حرفه ای و با اخلاق متولد پنجم شهریور ماه سال ۱۳۵۰ در منطقه سادات امامزاده علی است. آنچنان که در زندگینامه اش گفته است: از کودکی به خبرنگاری و مقاله نویسی علاقه داشته و در دوره راهنمایی و دبیرستان و تربیت معلم کارهای هنری و مسابقات شرکت می‌کرده است.
دوران ابتدایی را در سادات امامزاده علی و سرفاریاب و راهنمایی در سرفاریاب و همچنین متوسطه را در دبیرستان شهید بهشتی دهدشت در رشته ریاضی و فیزیک گذراند.
پس از آن وارد تربیت معلم شیراز شد و به عنوان دبیر در مناطق چاروسا، دهدشت و حومه یاسوج خدمت کرد.
 در سال ۷۰  در “خبر جنوب” شیراز اولین تجربه خبرنگاری را پیدا کرد و پس از آن حدود سال ۷۷ با نشریه زاگرس در استان کهگیلویه وبویراحمد و سال ۷۹ و ۸۰ خبرگزاری جمهوری اسلامی(گپ ساران) این استان کار کرد و پس از آن وارد صدا و سیما شد.
شادروان خواهش نیک در تمامی سالهای فعالیت جزو خبرنگاران خوشنام استان و کشور  و صدای مردم کهگیلویه و بویراحمد در رسانه ملی بود.
این فعال رسانه ای ظهر (پنجشنبه ) هفته ای که گذشت در حالی که در مشهد مقدس ،پس از زیارت حرم مطهر امام رضا (ع)در حین بازگشت و در فرودگاه دچار سکته مغزی شد و دار فانی را وداع گفت.

امروز (یکشنبه )پیگیر این چهره فرهنگی و رسانه ای استان کهگیلویه و بویراحمد بر دستان اقشار مختلف مردم این استان بویژه جامعه فرهنگی و رسانه ای استان تشییع و در زادگاهش به خاک سپرده خواهد شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (گپ ساران) مرگ این فرهیخته و فعال فرهنگی و رسانه ای را به خانواده داغدار ایشان و جامعه فرهنگی و رسانه ای استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت می گوید.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.