تاریخ انتشار :یکشنبه 12 دسامبر 21.::. ساعت : 9:29 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

 پرویز یزدان‌پناه شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: از مجموع ۱۰۹ بیمار بستری در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد  ۴۵ بیمار مبتلای قطعی و هفت بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸۳ هزارو ۷۲۷ بیمار بهبود یافته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: ۲۸۲ نمونه تست پی سی آر و تست سریع از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت دریافت شده که حدود ۲۶ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه بوده است.

 یزدان‌پناه با بیان اینکه طی چند روز گذشته تقریبا کمترین آمار موارد مثبت و موارد بستری در بخش‌های ویژه را طی یک سال گذشته گزارش شده، افزود: ۹۶ درصد بیماران مبتلا به کرونا در استان تاکنون بهبود یافته و بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر هم اکنون در قرنطینه هستند.

وی ابراز داشت: واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال در نوبت اول ۹۲ درصد و نوبت دوم ۷۷ درصد تزریق شده که بیشترین میزان تزریق واکسن در شهرستان‌های لنده و دنا بوده است و خوشبختانه در حوزه واکسیناسیون نظام آموزشی نیز همچنان در صدر هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: تاکنون یک میلیون و ۱۴۵ هزار دُز واکسن وارد کهگیلویه و بویراحمد شده که از این تعداد ۹۶۶ هزار دُز تزریق شده است.
وی گفت: با توجه به روند نزولی شیوع بیماری متاسفانه شاهد کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی  هستیم و عادی انگاری نیز پاشنه آشیل کرونا در استان است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.