تاریخ انتشار :دوشنبه 13 دسامبر 21.::. ساعت : 9:39 ق.ظ
فاقددیدگاه

معاون اقتصادی: مدیران کهگیلویه و بویراحمد در جذب اعتبارات تلاش کنند

به گزارش گپ ساران ، سید احسان عسگری عصر یکشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با اشاره به برگشت خوردن اعتبار حوزه گردشگری اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه باید به موضوع تله‌کابین یاسوج و برگشت اعتبارات این پروژه در حوزه گردشگری ورود می‌کرد و اجازه برگشت اعتبار را نمی‌داد.

معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ضمن مقصر دانستن میراث فرهنگی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در برگشت اعتبارات تله‌کابین یاسوج، گفت: برای پروژه‌هایی که اعتبار آنها برگشت خورده جلسه گرفته شود تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

عسگری از حضور نداشتن برخی مدیران در نشست انتقاد کرد و ابراز داشت: نسبت به مسائل استان حساس هستیم و چنانچه مدیری در استان حضور دارد اما به جلسات نمی‌آید حسابش جدا است.

وی ادامه داد: انتظار می رود مدیران در جلسات حضور داشته باشند ضمن اینکه آنهایی که حضور ندارند باید دلیل عدم حضور خود را مطرح کنند.

معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: رویه کنونی برگزاری نشست‌های اقتصاد مقاومتی طبق دستورالعمل ابلاغی است اما باید کارهای نوآورانه در نشست اقتصاد مقاومتی ارائه شود.

وی با تاکید بر تهیه برش استانی اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: کمیته‌های خاص کارشناسی تشکیل و ۲۴ بند ستاد اقتصاد مقاومتی توسط دستگاه‌های اجرایی مطالعه و تعبیری از اقتصاد مقاومتی برای توسعه استان ارائه شود.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص سهم بانک‌ها در اقتصاد استان، بیان کرد: با رئیس کل بانک مرکزی مکاتبه شده که استان یک درصد جمعیت کشور را دارد اما منابع پولی ۲۵ صدم درصد است این منابع برنامه‌های ما را پشتیبانی نمی‌کند.

وی بیان کرد: از رئیس کل بانک مرکزی خواسته شده بانک‌هایی که اضافه برداشت دارند به تشخیص استانداری مشمول جریمه نشوند تا بتوانند به توسعه استان کمک کنند.

عسگری عنوان کرد: پنج ماه است که اعتبارات جهش تولید به استان ابلاغ شده اما اثری از آن در اقتصاد استان احساس نمی‌کنیم در این خصوص جلسه‌ای تشکیل شود و اعتبارات به سمتی هدایت شود که اثربخش باشد.

 علی شهابی‌نسب رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز، گفت: استان سال گذشته ۱۰ پروژه اقتصاد مقاومتی داشت که طرح پتروشیمی گچساران با ۸۸ درصد پیشرفت، پالایشگاه سوخت سبز بیواتانول باشت با ۱۴ درصد پیشرفت، اصلاح شبکه آب یاسوج و گچساران و تکمیل راه فرعی دهدشت_ قلعه رئیسی_ قلعه دختر و جاورده از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی بود.

وی بیان کرد: با توجه به معضل خشکسالی بالاترین میزان هدر رفت آب را در یاسوج داریم که ۶ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب یاسوج اختصاص داده شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سال جاری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در سه بخش جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب و راهداری به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ شده که  ۶ پروژه گلخانه‌ای، اصلاح شبکه یاسوج و راه فرعی قلعه دختر به باغملک تکرار شده که سازمان برنامه و بودجه کشور به تشخیص پروژه اقتصادی را مشخص می‌کند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.