تاریخ انتشار :پنج‌شنبه 16 دسامبر 21.::. ساعت : 10:08 ق.ظ
فاقددیدگاه

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۰۳۶ نفر رسید

 پرویز یزدان‌پناه شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گپ ساران اظهار داشت: از مجموع ۱۰۹ بیمار بستری در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد  ۴۴ بیمار مبتلای قطعی و هفت بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸۴ هزارو ۱۹۵ بیمار بهبود یافته اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: ۴۵۷ نمونه تست پی سی آر و تست سریع از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت دریافت شده که حدود ۱۸ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه بوده است.

 یزدان‌پناه با بیان اینکه طی چند روز گذشته تقریبا کمترین آمار موارد مثبت و موارد بستری در بخش‌های ویژه را طی یک سال گذشته گزارش شده، افزود: ۹۶ درصد بیماران مبتلا به کرونا در استان تاکنون بهبود یافته و بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر هم اکنون در قرنطینه هستند.

وی ابراز داشت: واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال در نوبت اول ۹۵ درصد و نوبت دوم ۸۰ درصد تزریق شده که بیشترین میزان تزریق واکسن در شهرستان‌های لنده و دنا بوده است.
یزدان پناه گفت: با توجه به روند نزولی شیوع بیماری متاسفانه شاهد کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی  هستیم و عادی انگاری نیز پاشنه آشیل کرونا در استان است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.