تاریخ انتشار :جمعه 17 دسامبر 21.::. ساعت : 9:35 ق.ظ
فاقددیدگاه

آماده باش دستگاههای خدمات رسان کهگیلویه وبویراحمد با ورود سامانه بارشی

به گزارش گپ ساران، با اعلام اداره‌کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان کهگیلویه و بویراحمد و صدور هشدار نارنجی، نشست ستاد  پیشگیری هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران در استانداری استان تشکیل شد.

محمد محمدی عصر پنجشنبه در این نشست اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، تمامی دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری سریعا نسبت به ارسال لیست کشیک شبانه‌روزی همراه با تلفن ثابت و همراه به اداره کل بحران اقدام کنند.

وی افزود: ضرورت است با توجه به بارندگی‌های گذشته نسبت به شناسایی مناطق پر ریسک به منظور اولویت‌دهی در برنامه کاری از طریق دستگاه‌های متولی اقدام لازم انجام شود.

محمدی بیان کرد: با توجه به هشدار سطح نارنجی و اثرات مخاطرات از جمله آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها، مسیل‌ها و لغزش و کاهش دید و احتمال کولاک برف در جاده‌های کوهستانی توصیه و تاکید می‌شود از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها خودداری شود.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دستگاه‌ها  اقدام به بازگشایی آب‌راه ها و دهانه پل‌ها کنند، ضمن اینکه خودروها به ادوات زمستانی مجهز شوند، همچنین عدم صعود به کوه و ارتفاعات، جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، عدم اسکان در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها توصیه می‌شود.

وی ابراز داشت: شرکت توزیع نیروی برق استان تلاش کند در حد مقدورات از قطعی احتمالی برق جلوگیری و دستگاه‌های اجرایی که دارای سیستم خاص و ضروری هستند نسبت به سرویس ژنراتورهای برق اضطراری دستگاه‌های خود اقدام و چنانچه فاقد سیستم برق اضطراری هستند به منظور تامین در برنامه کاری خود قرار دهند.

محمدی عنوان کرد: مقرر شد شرکت فرآورده‌های نفتی استان سوخت‌رسانی به مناطق روستایی و عشایری اقدامات لازم را انجام داده و مجددا بررسی و کنترل کند.

وی تاکید کرد: اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان با ذخیره‌سازی سوخت دوم نانوایی‌های دوگانه‌ سوز اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همچنین سازمان جهادکشاورزی استان نسبت به اطلاع‌رسانی به کشاورزان، به ویژه در مورد استخر مزارع پرورش ماهی در سطح استان اقدام کند .

وی بیان کرد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با توجه به کولاک احتمالی برف در جاده‌های نقاط مرتفع و کوهستانی، پل‌ها و استقرار اکیپ‌های اجرایی در نقاط مختلف جاده‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

محمدی افزود: فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان به عنوان روسای ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی پاسخ به عملیات بحران شهرستان اقدامات لازم را با توجه به هشدارهای سطح نارنجی هواشناسی در سطح شهرستان اجرا کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شهرداران شهرهای تابعه استان نسبت به شناسایی نقاط حادثه‌خیز با توجه به بارندگی‌های قبل در سطح شهر اقدام و در خصوص رفع مشکل اقدام کند.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.