تاریخ انتشار :جمعه 17 دسامبر 21.::. ساعت : 9:37 ق.ظ
فاقددیدگاه

واجدان شرایط در کهگیلویه وبویراحمد برای تزریق دز سوم واکسن مراجعه کنند

پرویز یزدان پناه روز جمعه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در وضعیت ناپایدار و شکننده ای هستیم که اگر همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی  نباشد آسیب های جبران ناپذیری بر سلامت جامعه وارد خواهد شد.

وی افزود: از مردم خواهش میکنیم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند  و مروج آن باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: چنانچه هر کس به سهم خود به توصیه های بهداشتی عمل کند و واکسیناسیون خود و خانواده را تکمیل نماید به کنترل نسبی بیماری دست می یابیم.

وی ادامه داد: لازم است به اطلاع مردم رسانده شود بیشترین موارد مرگ و میر مربوط به افراد بالاتر از  ۶۵ سال که  واکسن نزده یا کسانیکه واکسن های نوبت سوم و یا یادآور خود را تزریق نکرده اند می باشد.

یزدان پناه تاکید کرد: چنانچه ۶ ماه از تزریق نوبت دوم واکسن های آسترازنیکا و اسپوتنیک گذشته است حتما برای دریافت واکسن یادآور خود به مراکز تزریق واکسن در استان مراجعه نمایید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید۱۹ استان به یک هزار و ۳۷ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داد.

وی افزود: هم اکنون ۱۰۹ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۳۶ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. 

یزدان پناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۴ هزار و ۲۹۷؟نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی ابراز داشت: از ۴۶۷ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه  های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۲۴ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و لنده بود.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.