تاریخ انتشار :جمعه 17 دسامبر 21.::. ساعت : 9:57 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۰ واحد تولیدی راکد در دلیجان به چرخه تولید بازگشت

به گزارش روز جمعه گپ ساران « وحید براتی زاده » تصریح کرد: با توجه به تاکید رییس جمهور مبنی بر شفافیت اقتصادی و فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد، از مهرماه ستاد ویژه‌ایی به منظور جذب سرمایه‌گذار و مرتفع کردن مشکلات واحدهای تولیدی درشهرستان دلیجان تشکیل شده است. 
وی توضیح داد: انتظار می‌رود تا پایان امسال با رفع مشکلات و راه‌اندازی برخی واحد بزرگ دلیجان همچون یکی از معادن این شهرستان، ۴۰۰ تا ۵۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شود.
فرماندار دلیجان ادامه داد: بخش‌های توسعه‌ای در بیش از ۱۱ واحد تولیدی این شهرستان در دهه فجر امسال بهره‌برداری می‌شود و این طرح‌ها نیز بیش از۳۰۰ تا ۴۰۰شغل جدید ایجاد خواهند کرد.
براتی زاده با اشاره به اینکه دلیجان که سومین قطب صنعت استان مرکزی است، گفت: ۳۳۷ واحد صنعتی در بخش‌های عایق رطوبتی، سنگبری، فرآوری معدن، منسوجات و صنایع شیمیایی در دلیجان فعالیت دارند.
وی افزود: این واحدهای صنعتی با ۱۳ هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ایجاد شدند و برای هشت هزار و ۵۹۷ نفر اشتغال ایجاد کردند.
دلیجان با ۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان مرکزی واقع شده و تنها خوشه صنعتی در تولید عایق رطوبتی و قطب تولید الیاف پلی‌ استر کشور است.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.