تاریخ انتشار :جمعه 17 دسامبر 21.::. ساعت : 9:36 ق.ظ
فاقددیدگاه

۲ خبر کوتاه از نیروی انتظامی کهگیلویه

به گزارش گپ ساران، رئیس پلیس فتای کهگیلویه شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات و خطرات ناشی از اجاره دادن کارت بانکی، شماره حساب و درگاه‌های بانکی از سوی مجرمان سایبری اظهارداشت: متقاضیان در صورت وقوع جرم، به عنوان مالک باید در محاکم قضایی پاسخگو بوده و ضرر و زیان شاکیان را پرداخت نمایند.

سرگرد محمد رضایی بیان کرد: مجرمان در این سایت ها با اجاره کارت، شماره حساب بانکی و درگاه بانکی شهروندان به دنبال اجرایی کردن اعمال مجرمانه خود و فرار از دست قانون با این شیوه نیز هستند.

وی تصریح کرد: اجاره دادن کارت، شماره حساب و درگاه بانکی برای سایت‌های قمار و شرط بندی به عنوان مباشرت در جرم است و برابر قانون مجازات اسلامی با این افراد برخورد خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: شهروندانی که اطلاعات بانکی آنها  تحت هر عنوانی در اختیار دیگران قرار داده‌اند برای جلوگیری از سوءاستفاده حتما اقدام به تغییر رمز اول و دوم نمایند.

وی اضافه کرد: می طلبد شهروندانی که دسترسی به این افراد ندارند با مراجعه به بانک اطلاعات حساب خود را به کلی تغییر دهند.

دستگیری قاچاقچی زغال

سرپرست فرمانده انتظامی کهگیلویه با اشاره به دستگیری قاچاقچی زغال در بخش دیشموک این شهرستان گفت: مأموران انتظامی بخش دیشموک حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی پیکان مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

سرهنگ  علی مسعود جو روز جمعه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: ماموران در بازرسی از خودروی مذکور ۵۴۳ کیلو گرم زغال چوب قاچاق کشف و ضبط کردند.

وی اضافه کرد: در این رابطه راننده دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و خودرو نیز به پارکینگ منتقل شد.

منبع خبر: ایرنا ک.ب

دیدگاه خود را به ما بگویید.