کد خبر : 786
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۷

در دولت سیزدهم:هفت هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال برای توسعه کشاورزی باشت هزینه شد

در دولت سیزدهم:هفت هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال برای توسعه کشاورزی باشت هزینه شد
ساخت سردخانه ۸۰۰تنی نیکبخت در شهرک صنعتی خان احمد اعتباری حدود ۷۰میلیارد ریال ، ساخت مرغ گوشتی ۲۰ هزار قطعه ای درخشان در روستای تل مویزی با اعتباری حدود ۴۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۹۰درصد در دست ساخت است.

نادر گرامی گفت: از این میزان اعتبارات بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال در قالب پرداخت تسهیلات در زمینه کشاورز کارت، دامدار کارت، تامین آب و برقی کردن چاه ها و خرید ماشین آلات کشاورزی بوده است.

وی بیان کرد: این تعداد اعتبار برای اجرای بیش ۳۳طرح عمرانی و اقتصادی در بخش کشاورزی با اشتغالزایی ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم هزینه و یا اجرا خواهد شد.

گرامی اظهار کرد: از این تعداد طرح های عمرانی و اقتصادی در بخش کشاورزی بیش از ۱۷ مورد تاکنون به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: عملیات ساخت ۶ طرح کانال آبیاری مزارع برنج روستاهای فتح، لار، شاه بهرام ، پیچاب و رود رونه با اعتبار ۳۹میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در دولت سیزدهم در این شهرستان آغاز شده که از این میزان تاکنون سه طرح شامل کانال آبیاری فتح، لار و شاه بهرام به بهره برداری رسیده است.

گرامی افزود: ساخت پل بین مزارع روستای آلکان با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال، مرمت و بازسازی ۱۲ رشته قنات با اعتباری حدود ۱۵میلیارد ریال و ساخت گلخانه سبزی و صیفی مجتمع گلخانه

فدک به مساحت ۶ هزار مترمربع با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال از مهمترین طرح های اجرا شده در دولت سیزدهم در این شهرستان بوده است.

وی ابراز کرد: در راستای تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی شهرستان در دولت سیزدهم ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی به ۶ متقاضی پرداخت شد.

فرماندار باشت گفت: سال گذشته تاکنون ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های سامانه نوین آبیاری در اراضی زراعی و باغات این شهرستان پرداخت شد.

وی ادامه داد: در این زمینه بیش از ۵۰ هکتار از اراضی و باغات این شهرستان به سیستم آبیاری نوین تبدیل شد.

گرامی اظهار کرد: همچنین در این مدت توسعه تولید خوراک دام و طیور کارخانه فدک از ۱۵هزار تن به ۵۴هزار تن افزایش یافت که در این زمینه یکهزارو ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی تصریح کرد: این کارخانه ظرفیت تولید ۵۲ هزار تن انواع خوراک دام، طیور و آبزیان را در سال دارد.

گرامی گفت: ساخت زنجیره کامل تولید مرغ گوشتی ۵۰۰ هزار قطعه ای خان احمد با پیشرفت فیزیکی ۴۰درصد و اعتبار یکهزارو ۳۰۰ میلیارد ریال هم اکنون در دست ساخت است.

وی ابراز کرد: هم اکنون ۲طرح پرواربندی صنعتی ۵۰۰راسی گوساله و بره با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی، گلخانه گیاهان دارویی سرابیز با اعتباری حدود ۳۴۰میلیارد ریال، گلخانه سبزی و صیفی با اعتباری حدود ۳۵۰ میلیارد ریال در سرابیز باشت، ساخت سردخانه و بسته بندی با ظرفیت یکهزار تنی دهباشی با اعتبار ۲۶۰ میلیارد ریال در جاده کمربندی، سردخانه ۵۰۰تنی در شهرک صنعتی خان احمد اعتباری حدود ۵۰میلیارد ریال در دست اجراست.
گرامی ادامه داد: همچنین ساخت سردخانه ۸۰۰تنی نیکبخت در شهرک صنعتی خان احمد اعتباری حدود ۷۰میلیارد ریال ، ساخت مرغ گوشتی ۲۰ هزار قطعه ای درخشان در روستای تل مویزی با اعتبار

حدود ۴۰ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۹۰درصد در دست ساخت است.

وی اظهار کرد: طرح استخر ذخیره آب باغات پشتکوه با اعتبار هشت میلیارد ریال اعتبار و جاده بین مزارع روستای شوش علیا و مله برفی با اعتبار بیش از ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اجرا شد.

گرامی ادامه داد: تکمیل پمپاژ باغات چاه تلخ مرحله اول با اعتبار۵۰ میلیارد ریال و پمپاژ باغات غورک با اعتبار سی و یک میلیارد ریال هم اکنون در دست اجراست.

پرداخت ۱۵۸ فقره تسهیلات به کشاورزان باشت

مدیر جهاد کشاورزی باشت گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۵۸ فقره تسهیلات به میزان ۳۳۰ میلیارد ریال در قالب تبصره ۱۶، ۱۸، ماده ۵۲ و مکانیزاسیون و دام دار کارت به کشاورزان این شهرستان پرداخت شد.

محمد انصاری ادامه داد: ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ به ۱۲ متقاضی، ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات ماده ۵۲به هفت نفر، ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون و دام دار کارت به ۱۲۹نفر
و ۲ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۰ متقاضی در قالب تبصره ۱۶ پرداخت شد.

وی بیان کرد: طرح کاداستر یا حدنگاری در ۹۰ درصد از زمین های کشاورزی این شهرستان معادل ۱۱هزار هکتار تاکنون اجرا شده است.

انصاری افزود: با اجرای طرح و تهیه نقشه کاداستر، مالکیت دولتی و خصوصی اراضی، الگوی کشت و نوع محصول مشخص شده و تولیدکنندگان و کشاورزان با همکاری اکیپ‌های جمع‌آوری اطلاعات می‌توانند برای زمین خود سند مالکیت دریافت کنند.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.